Buitiniai-socialiniai įgūdžiai

Socialinės globos centre “Vija” didelis dėmesys skiriamas visų globotinių buitiniams- socialiniams įgūdžiams lavinti. Gyventojams ugdomi ir palaikomi tokie kasdieninio gyvenimo įgūdžiai: maisto gaminimo, skalbimo su skalbimo mašinomis, apsipirkimo miesto parduotuvėse, mokymasis naudotis visuomeniniu transportu, asmeninio asmens higienos, savitvarkos gyvenamojoje patalpoje įgūdžiai.
Įrengtoje erdvioje virtuvėje, visi pageidaujantys gali gamintis maistą, susirinkti, pabendrauti, išgerti arbatos  ar kavos. Laikas virtuvėje gyventojams suteikia galimybes įgyti naujų patirčių: įvairių maisto patiekalų gaminimo, bendros švaros virtuvėje palaikymo, mokymosi naudotis buitine technika.
Kartu su socialiniais darbuotojais gyventojai keliauja į parduotuves ar išvykas ir tampa pilnaverčiais visuomenės nariais, kurie apsipirkinėja ir naudojasi visuomeniniu transportu.
Socialinis darbuotojas ir socialinio darbuotojo padėjėjai skatiną, moko ir bando įgalinti globos namų gyventoją, kuris galėtų jaustis atsakingas už save, savo veiksmus – tai svarbus žingsnis ugdant savarankiškumą.